Projekty edukacyjne 2020/21
PROJEKTY EDUKACYJNE W ROKU SZKOLNYM 2020/2021
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny ,,Idź ty lepiej, Koziołeczku szukać swego Pacanowa"
Głównym założeniem projektu „Idź ty lepiej Koziołeczku , szukać swego Pacanowa' jest wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej, promowanie czytelnictwa, wychowanie do wartości , kształtowanie właściwych postaw społecznych. poczucia przynależności narodowej, wzbogacanie ogólnej wiedzy o świecie.
SPRAWOZDANIE z przeprowadzonego przez cały rok 2020/2021 projektu na dole strony poniżej w linku do pobrania.
Ogólnopolski projekt edukacyjny „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury” to wyjątkowe, ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego miłość do czytania przekazywana jest najmłodszym w przedszkolach. Wychowawczynie, nauczycielki przedszkola, rodzice czytają przedszkolakom książki. Każde takie wydarzenie jest świętem w placówce, pełnym literatury i oczywiście małego pluszowego misia. Autorką projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 w Kolbuszowej.
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wyzwania Teodora"
Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Wyzwania Teodora” czyli o tym, jak pewien bocian o imieniu Teodor chciał zostać profesorem nauk przedszkolnych.
Teodor to bocian, przyjaciel dzieci, a zwłaszcza przedszkolaków. Ten wyjątkowy bocian wie, jak ważne jest dbanie o wszechstronny rozwój dzieci, ale równocześnie pamięta zawsze o tym, aby zwracać uwagę na potrzeby i uczucia innych. Dlatego postanowił zostać profesorem nauk przedszkolnych i przekazywać najmłodszym wiedzę oraz pomagać zdobywać nowe umiejętności, a jednocześnie mobilizując ich do jak najbardziej kreatywnych działań.
Cele ogólne
Celem niniejszego projektu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka, ale także uświadomienie dzieciom, że o własny rozwój można dbać w każdym wieku, a pomoc okazywana innym jest równie ważna, jak troska o siebie samego. Natomiast wszelkie podejmowane działania mogą być kreatywnym wyzwaniem.
Cele szczegółowe
- Dbanie o wszechstronny i indywidualny rozwój dzieci
- Zdobywanie różnych umiejętności (w zależności od wyboru sposobu realizacji danego zadania np.: przygotowywanie zdrowej przekąski, sadzenie rośliny, wykonanie pracy plastycznej, zaprezentowanie tańca itd.)
- Rozwijanie umiejętności współpracy
- Wyzwalanie pozytywnych emocji
- Rozwijanie kreatywności i twórczego myślenia
- Rozwijanie samodzielności
- Kształtowanie empatii wobec innych osób
- Kształtowanie postawy proekologicznej
- Upowszechnianie zdrowego trybu życia
- Kształtowanie postawy prospołecznej