Ogłoszenia GR I - Biedronki

Zamierzenia dydaktyczno - wychowawcze na miesiąc listopad

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE DLA GRUPY BIEDRONEK NA MIESIĄC LISTOPAD

Treści programowe

Rodzina- największy skarb

  • podawanie imion: mamy, taty, brata, siostry
  • nazywanie członków bliższej rodziny i dalszej rodziny: mama, tata, brat, siostra, babcia, dziadek, wujek, ciocia
  • podawanie wiadomości na temat ważniejszych wydarzeń z życia rodzinnego.
  • przestrzeganie istniejących (wprowadzonych w rodzinie, w grupie przedszkolnej) zasad  społecznych.
  • rozwiązywanie prostych
  • ...

Wyjście do biblioteki

W dniu 19.11.2018 r. (wtorek) o godz. 9.45 dzieci z grupy III MOTYLKI  wychodzą do Miejskiej Biblioteki Publicznej Filia nr 10 na os. Bocianek na edukacyjne zajęcia warsztatowe pt: "Moja miejscowość. Mój kraj". Prosimy rodziców o dostosowanie ubrania do warunków pogodowych. 

Misiaczek

W dniu 23.11.2018r. (piątek) dzieci z grupy I-BIEDRONKI oraz grupy II- SŁONECZKA wyjeżdżają do Teatru Lalki i Aktora „KUBUŚ” na przedstawienie teatralne pt:„Misiaczek”. Wyjazd o godz. 8.45. W tym dniu śniadanie będzie podane dzieciom o godz.8.15. Prosimy o dostosowanie ubioru do warunków pogodowych oraz do okoliczności pobytu w teatrze.

”Moja Ojczyzna”

W dniu 20.11.2018r. (wtorek) o godz. 16.30 w Szkole Podstawowej nr 39 przy Gimnazjum nr 7 odbędzie się przedstawienie pt:”Moja Ojczyzna” wykonane przez dzieci 5,6-letnie z Przedszkola Samorządowego nr 42 z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Starsze dzieci zaprezentują swoje umiejętności recytatorskie dla dzieci klas I SP 39 oraz wszystkich chętnych rodziców naszego przedszkola w ramach projektu „Piękna Nasza Polska Cała”. Prosimy rodziców o ubranie dzieci w odświętne stroje. ...

Strony