4. List do Rodziców -CZERWIEC.

TEMAT TYGODNIA: Do widzenia, przedszkole

Tematy dni: Wakacyjne podróżowanie; Co zabierzemy na wakacje; Bezpieczeństwo; Do widzenia, przedszkole!

Drodzy Rodzice,w ostatnim czerwcowym tygodniu rozmawialiśmy o zbliżających się wakacjach, o tym, co najbardziej lubiliśmy w przedszkolu, co nie przypadło nam do gustu, za czym będziemy tęsknić. Dyskutowaliśmy o tym, co warto spakować do wakacyjnego plecaka. Dzieliliśmy się naszymi marzeniami dotyczącymi wyczekiwanych podróży. Dużo czasu poświęciliśmy omówieniu zasad bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji nad wodą, w górach, w dużym mieście itp. Wspólnie stworzyliśmy Kodeks bezpiecznych wakacji.

Różnymi technikami wykonaliśmy prace plastyczne na temat wakacji i podróży.

Ćwiczyliśmy rozróżnianie kierunków, przeliczanie i tworzenie zbiorów sześcioelementowych. Odgadywaliśmy melodie poznane w ciągu całego roku przedszkolnego.

Uczestniczyliśmy w zabawach rytmicznych i muzycznych z przyborami lub bez nich. Dostosowywaliśmy swój ruch do zmieniającego się tempa, rytmu i melodii.

Dobre pomysły dla mądrych rodziców, czyli jak spędzać czas z dzieckiem:

  • Rozmowy o tym, co wydarzyło się w przedszkolu przez cały rok – co dziecko wspomina najlepiej, co było mniej przyjemne, czego się nauczyło, z kim zaprzyjaźniło najbardziej.
  • Wspólne omawianie wakacyjnych planów ze szczególnym uwzględnieniem dbania o bezpieczeństwo w tym miejscu, w którym dziecko będzie przebywać.
  • Planowanie, do kogo można wysłać wakacyjne pocztówki z pozdrowieniami.
  • Zabawy w dzielenie wyrazów na sylaby i wyklaskiwanie rytmu.
  • Zabawy w wyszukiwanie różnych figur geometrycznych w otoczeniu i rysowanie ich palcem lub ręką w powietrzu oraz kredką na papierze.
  • Zabawy w odgadywanie dźwięków – dziecko ma zasłonięte oczy i musi zgadnąć słyszany dźwięk.
  • Czytanie opowiadań i wierszy, wspólne śpiewanie piosenek i recytowanie rymowanek.